A rendőrség folytatja a Kelenföldi pályaudvar környékére fókuszáló közbiztonsági akciót, amelynek eddigi három hete során csaknem hetven embert fogtak el különböző bűncselekmények miatt.

Negyedik hete tart az a közbiztonsági akció, amelyet lakossági panaszok nyomán indított a rendőrség a Kelenföldi pályaudvar környékén – írja a police.hu.A rendőrség május 28. óta emelt létszámmal biztosít állandó rendőri jelenlétet a területen, ahol június 9–17. között 436 igazoltatást végeztek. A rendőrök húsz embert fogtak el, közülük tízet körözés, kettőt garázdaság, egyet lopás, egy másikat pedig kábítószer birtoklása miatt állítottak elő.A intézkedések során közterületi alkoholfogyasztás miatt nyolc szabálysértési feljelentést tettek, míg helyszíni bírságot köztisztasági szabálysértés miatt öt, a KRESZ szabályainak megsértése miatt egy esetben szabtak ki.A rendőrség jelezte: az önkormányzattal szorosan együttműködve továbbra is fenntartják az állandó, megemelt létszámú jelenlétet a XI. kerület frekventált pontjain.A rendőrség a május vége óta tartó közbiztonsági akció első hetében 29, a második hetében pedig 19 embert fogott el vagy állított elő. https://hvg.hu/itthon/20260604_rendorseg-kelenfoldi-palyaudvar-kozbiztonsagi-akcio-elfogasokA nyitókép forrása: police.hu