Kapitány István újra rendeletben állapíthatja majd meg a benzin és a gázolaj hatósági árát.
A kormány benyújtotta törvényjavaslatát, amely lehetővé teszi a védett üzemanyagárak kivezetését. Az indoklás szerint a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulása miatt már nincs szükség a benzinárstopra. Az előterjesztés szerint az Országgyűlés a gazdasági stabilitás erősítése, a költségvetési kockázatok kezelése miatt módosítja majd az árak megállapításáról, illetve a behozott kőolaj és kőolajtermékek biztonsági készletezéséről szóló törvényeket. A javaslatról az Országgyűlés hamarosan dönthet, Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter hétfőre és keddre ismét rendkívüli ülés összehívását kezdeményezte.
A Tisza-kormány szerint a jelenlegi piaci árak alapján kivezethető a hatósági ár, de
az üzemanyagpiac változékonyságára tekintettel a későbbiekben a hatósági üzemanyagárak esetleges meghatározásához szükséges egy rugalmasabb rendszer kidolgozása, amely miniszteri rendeleti szinten valósítható meg.
Átmeneti rendelkezést vezetnének be a már felszabadított biztonsági készletek hatósági áron történő értékesítéséhez. A javaslat szerint a még az Orbán-kormány márciusi rendelete alapján














