|00:00

Lenkijos energetikos milžinė „Orlen“ įsigijo 20 proc. Norvegijos naftos ir dujų telkinio akcijų šalies energetiniam saugumui užtikrinti, rašo naujienų portalas „TVP World“.

Bendrovė ketvirtadienį paskelbė, kad įsigijo „Goliat“ telkinio – naftos gavybos rajonui prie Norvegijos šiaurinės pakrantės – akcijų, ir kad sandorį sudarė per savo dukterinę įmonę „Orlen Upstream Norway“.

„Orlen“ teigė, kad su Norvegijos naftos ir dujų bendrove „Var Energi“ pasirašyta sutartis padidins jos atsargas beveik 60 mln. barelių, o tai leis per kelerius metus padidinti gamybą 12 tūkst. barelių per dieną.

Abi bendrovės sandorio vertės neatskleidžia. Dar laukiama patvirtinimo iš Norvegijos valdžios institucijų.