DJELATNICI Skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba ponovno su imali neobičnu intervenciju. Ovoga puta pozvani su na Vrbik, gdje je između zgrada primijećena zmija koja se kroz malu rupu uvlačila u prostor unutar zida.

Dojavu je zaprimio Infocentar za izgubljene i pronađene životinje, a na teren je izašao djelatnik Dumovca Dalibor, kojemu, kako kažu njegovi kolege, nijedan zadatak nije pretežak.

Mobitel pomogao u identifikaciji

Po dolasku na lokaciju ustanovio je da se zmija zavukla u teško dostupan prostor iza cijevi i plinskog ormarića. Kako bi utvrdio o kojoj je vrsti riječ, izbliza je fotografirao otvor i pregledao snimke.

Pokazalo se da je riječ o bjelici, neotrovnoj zmiji koja je česta na području Hrvatske.