MINISTAR prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić uručio je danas ugovore o dodjeli 5,3 milijuna eura bespovratnih sredstava za projekte ozelenjivanja i uređenja javnih prostora u Zadarskoj i Šibensko-kninskoj županiji.

"Ti projekti iznimno su važni, uljepšavaju i čine zelenijim naše gradove i općine. Doprinose dostizanju ciljeva u ublažavanju posljedica klimatskih promjena kako bismo postigli klimatski neutralnu Europu do 2050. godine", rekao je Bačić.

Među jedinicama lokalne samouprave koje su dobile ugovore, Općini Tribunj pripalo je 413.784 eura, Općini Tisno 384.966 eura, Općini Jasenice 581.571 eura, a Gradu Biogradu na Moru 3,899.473 eura. Bačić je najavio nastavak ulaganja u zelenu urbanu infrastrukturu, a u idućem razdoblju sredstva bi mogli dobiti Zadar, Škabrnja i Pag.

Na redu je priuštivo stanovanje

Sa zadarskim županom Josipom Bilaverom i gradonačelnikom Zadra Šimom Erlićem Bačić je razgovarao o priuštivom stanovanju te istaknuo da su pojedine jedinice lokalne samouprave već počele pripremati projekte.