Mivel jelenleg több rendvédelmi szerv is párhuzamosan lát el egymáshoz rendkívül hasonló feladatokat, a hatékonyság növelése érdekében Pósfai Gábor belügyminiszter javaslatot tett a kormánynak a rendőrségi feladatellátási rendszer átalakítására – jelentette be Pósfai a közösségi oldalán csütörtökön.A tervezett változtatások célja egy párhuzamosságoktól mentes, profiltiszta, egységes szakmai irányítás alatt álló és hatékonyabban működő szervezet létrehozása, amely a meglévő képességeit nemcsak megőrzi, hanem tovább is növeli– írta.A strukturális reform több szervezeti egységet és feladatcsoportot érint: a tárcavezető ígérete szerint a személyvédelem, az objektumvédelem, a terrorelhárítás és a nyomozati/felderítő munka is egységes, ellenőrizhető rendőrségi keretek között működik majd a jövőben.A konkrét változtatások között említette, hogya Terrorelhárítási Központ (TEK) önálló rendvédelmi szervként megszűnik, és a jövőben változatlan néven, de az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) közvetlen irányítása alatt működik tovább, feladatköre pedig a műveleti feladatok mellett a személyvédelemmel bővül;a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) kiválik a Készenléti Rendőrségből, és önálló szervezetként, szintén az ORFK közvetlen irányítása alatt végzi majd a nyomozati és felderítő munkát;a Készenléti Rendőrség (KR) a jövőben az objektumvédelmi és a tűzszerészeti feladatok ellátásáért felel;az Országgyűlési Őrség a jelenlegi formájában megszűnik, személyvédelmi feladatait a TEK, míg objektumvédelmi feladatait a Készenléti Rendőrség veszi át.„A szakmai egyeztetéseket az egyes szervezetek vezetőivel lefolytattuk, így a javaslat hamarosan társadalmi egyeztetésre kerül, ezt követően pedig az Országgyűlés tárgyalja majd” – zárta bejegyzését Pósfai Gábor.A HVG már hétfőn megírta, hogy a TEK-et egy teljesen új, átszervezett rendőrségi struktúrába tagolhatják be. A részletekről alábbi cikkünkben olvashat: https://hvg.hu/360/20260615_terrorelharitasi-kozpont-tek-hajdu-janos-magyar-peter-kormanya-atszervezi-a-rendorsegi-szervezetetA belügyminiszter éppen csütörtökön váltotta le a Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatóját. Korábban a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás vezetőjét menesztette, ezután a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetőjét mentette fel, majd leváltotta az országos rendőrfőkapitányt és a Készenléti Rendőrség parancsnokát is. A TEK főigazgatóját Magyar Péter miniszterelnök mentette fel még május végén. https://hvg.hu/itthon/20260618_nemzeti-nyomozo-iroda-igazgato-jeney-aron-felmentesNyitókép: HVG / Cabrera Martin
Átalakul a TEK, megszűnik az Országgyűlési Őrség – strukturális reformokat jelentett be a belügyminiszter a rendvédelmi szerveknél
Pósfai Gábor párhuamosságoktól mentes, hatékonyabban működő szervezetet ígér.












