Birželio 23 d. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus (LNDM) Vilniaus paveikslų galerijoje atidaroma paroda „Pradžioje buvo linija: XVIII–XXI a. piešiniai iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių“, išsamiai pristatanti Lietuvos piešinio tradiciją ir jos kaitą, rašoma LNDM pranešime žiniasklaidai.

Paroda kviečia susipažinti su piešinio keliu – nuo retų 18 a. piešinių, gausios 19 a. Vilniaus universiteto dailės katedrų akademinio piešinio kolekcijos, Vilniaus piešimo mokyklos ir tarpukario modernizmo laikotarpio kūrinių iki 20 a. antrosios pusės ir šiuolaikinių menininkų eksperimentų.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi šia paroda. Dailės pasaulyje, ypač kalbėdami apie senąją dailę, dažniausiai esame įpratę matyti galutinį rezultatą, o pažinti patį procesą progų turime kur kas rečiau. Taip yra ne tik todėl, kad piešinys ilgą laiką buvo vertinamas kaip pagalbinė kūrybos forma, bet ir dėl jo trapumo bei menkesnių išlikimo galimybių. Tačiau kaip tik jis atskleidžia pirminį menininko žvilgsnį, minties gimimą ir raidą. Neretai jame lieka daugiau spontaniškumo ir gyvybės nei užbaigtame kūrinyje.

Neatsitiktinai pastaraisiais metais užsienio muziejuose ir galerijose vis dažniau rengiamos senųjų meistrų, taip pat garsių dizainerių piešinių ir eskizų parodos. Tai liudija augantį supratimą, kad kūrinio vertė yra ne vien tik galutinis rezultatas, bet ir jo radimosi kelias. Tad kviečiu į parodą, kurioje susitinka daugiau nei du šimtmečiai žvilgsnių, idėjų ir ieškojimų. Tikiuosi, kad ji leis pamatyti piešinį ne tik kaip „laikiną stotelę“, bet ir kaip savarankišką meno kūrinį, leidžiantį priartėti prie paties kūrybos stebuklo“, – sako Vilniaus paveikslų galerijos direktorė dr. Aistė Bimbirytė.