În curând, România ar putea avea la București, la spitalul „Marie Curie”, cel mai mare centru de cardiochirurgie pediatrică din Europa de Est, unde ar putea fi operați anual până la 500 de copii cu afecțiuni cardiace grave. La mulți ani de la Revoluție, astfel de operații nu se puteau face în spitalul, care nu mai avea nici măcar o secție de cardiologie. Până în momentul în care cineva a decis să facă ceva. Povestea poate fi citită în ediția de vineri, 19 iunie, a newsletter-ului „Partea Bună”, la care vă puteți abona mai jos.

Felicitări! Te-ai abonat la „Partea Bună”.

Abonat

Confirmă abonarea pe e-mail.

Apasă pe linkul din email pentru a primi edițiile.