Aktyviojo rezervo kariai pratybose „Inžinierių griausmas 2026“ tobulino inžinerinius, kovinius gebėjimus, ketvirtadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Pasak jos, Kazlų Rūdos ir Gaižiūnų poligonuose vykstančiose nacionalinio lygmens pratybose dalyvauja 1-osios divizijos Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, iš kurių didžiąją dalį dalyvių sudaro daugiau kaip 150 aktyviojo kariuomenės rezervo karių.

Pratybos prasidėjo birželio pradžioje.

Jų metu aktyviojo rezervo kariai prisiminė individualaus rengimo pagrindus: vykdė kovinio šaudymo pratimus, treniravosi vykdyti apkaso valymo, asmenų ir teritorijų apieškos veiksmus.

Taip pat gilino CBRN (cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės gynybos) žinias, vykdė sprogdinimo darbus, tobulino taktinės medicinos įgūdžius bei mokėsi veikti mūšio lauke.