MAZDA sad pili naopako i brani svoju odluku s kojom su novi CX-5 "nagradili" velikim 15,6-inčnim zaslonom osjetljivim na dodir nauštrb fizičkih tipki. Dok mnogi smatraju da takvo rješenje više ometa vozača, japanski proizvođač tvrdi suprotno.
Nadmudrivanje u autoindustriji nastavlja se na svakodnevnoj razini. Mazda po novome tako tvrdi da je armaturna ploča s velikim zaslonom zapravo sigurnija od one s tradicionalnim prekidačima. Kritičari su potez pripisali smanjenju troškova, no iz tvrtke poručuju da su u pozadini drugi čimbenici.
Ovo nije prvi put da tvrtka brani svoj novi pristup. Matthew Valbuena, Mazdin voditelj projekata za tehnologije u vozilima, još je u veljači prošle godine izjavio da je tvrtka "usredotočena na smanjivanje ometanja vozača na najmanju moguću mjeru". U srpnju 2025. godine nadovezala se i Tamara Mlynarczyk, voditeljica odnosa s javnošću za Sjevernu Ameriku, koja je poručila da je novo korisničko sučelje "utemeljeno na povratnim informacijama kupaca".
Sada se oglasio i voditelj programa CX-5, Koichiro Yamaguchi, koji je za australski magazin Drive pojasnio zašto je, prema Mazdinu mišljenju, veliki zaslon sigurniji od klasičnih kontrola, iako se to može činiti nelogičnim.








