HRVATSKA nogometna reprezentacija izgubila je od Engleske 4:2 u prvoj utakmici skupine L na Svjetskom prvenstvu. Utakmicu je otvorio Harry Kane iz ponovljenog penala u 12. minuti. No Hrvatska je izjednačila u 36. minuti. Petar Sučić dao je povratnu loptu za Martina Baturinu, a igrač Coma sjajnim je udarcem izvana pogodio gornji kut gola Jordana Pickforda.

Harry Kane opet je bio precizan u 42. minuti, ovaj put zabio je nakon ubačaja Declana Ricea iz kornera u uigranoj akciji. Hrvatska je do kraja prvog poluvremena Hrvatska ponovo izjednačila. Petar Musa zabio je u petoj minuti sudačke nadoknade za 2:2, na asistenciju Ivana Perišića. Englezi su treći put poveli na početku drugog poluvremena.

Jude Bellingham istrčao je u kontru i provukao loptu pored Livakovića za 3:2. Priču je zaključio Marcus Rashford golom u 85. minuti za konačnih 4:2. Utakmicu je za Index komentirao Mate Bilić (45), nekadašnji napadač hrvatske reprezentacije, koji je karijeru izgradio u španjolskoj ligi, a igrao je i za Hajduk te RNK Split.

Kakvi su vaši prvi dojmovi na kraju ove utakmice?

Hrvatska je odigrala jako dobro prvo poluvrijeme. Harry Kane je dvaput pucao jedanaesterac, ali naša momčad se uspjela vratiti i nakon toga u egal. Kasnije su Englezi opet poveli, no opet se Hrvatska uspjela vratiti. Pokazali smo pravo lice, ono koje smo gledali u Kataru i Rusiji.