Az afganisztáni tálib hatóságok kezdeményezésére szerdától tilos az afganisztáni közalkalmazottaknak az okostelefonok használata – erősítette meg több tisztviselő.

„Felolvasták az Iszlám Emirátus szóbeli rendeletét, és minden osztályvezetőt arról tájékoztattak, hogy a mai naptól egyetlen közalkalmazott sem használhat okostelefont” – közölte az AFP-vel egy északkelet-afganisztáni, Badahsán tartományból származó köztisztviselő, aki biztonsági okokra hivatkozva névtelenséget kért.

Fotó:

WAKIL KOHSAR/AFP

A múlt héten egy, a legfelsőbb bíróságnak tulajdonított, hasonló tartalmú körlevél is elterjedt a közösségi médiában. A dokumentum szerint „minden osztályvezetőt felkértek arra, hogy saját tartományukban tájékoztassák beosztottakat: június 17-től az okostelefonok használata szigorúan tilos”. A rendelkezés a polgári és katonai személyzetre egyaránt vonatkozik, és ez alól csak Hajbatullah Ahundzáda legfőbb vallási vezető adhat felmentést. Az intézkedést - amelynek indokait nem részletezték - hivatalosan nem hozták nyilvánosságra és a kormány két szóvivője sem reagált az ezzel kapcsolatos megkeresésre.