AMERIČKI predsjednik Donald Trump na summitu skupine G7 u Francuskoj iskazao je naklonost prema egipatskom predsjedniku Abdelu Fattahu El-Sisiju.

Tijekom susreta s egipatskim predsjednikom, Trump se prisjetio njihovog prvog sastanka. "Upoznao sam ga rano u kampanji, dok smo se "pokvarena Hillary" (Clinton, nap. a.) i ja natjecali. Rekli su mi da je predsjednik Egipta ovdje. To je bila velika stvar", rekao je Trump.

Trump o egipatskom predsjedniku: Zaljubio sam se u njega čim sam ga vidio

"Zaljubio sam se u njega čim sa ga vidio. Duboko smo se zaljubili. On čak nije htio ni vidjeti Hillary. Rekao je: 'Vi ćete pobijediti, ne želim se s njom sastati.' Sjećate se toga? Tako da smo od samog početka imali dobar odnos", dodao je Trump. El-Sisi, kojeg organizacije za ljudska prava optužuju za brojna kršenja ljudskih prava i diskriminaciju, dugogodišnji je Trumpov pristaša.

Tekst se nastavlja ispod oglasa