ZA PRVU fazu sanacije nezakonito odloženog otpada u Gospiću početkom idućeg tjedna pokrenut će se novi postupak javne nabave u iznosu od 4,7 milijuna eura, jer na prethodni postupak nije bila zaprimljena nijedna ponuda, izvijestila je ministrica zaštite okoliša Marija Vučković.

"Sveukupno će ova nabava biti 4,7 milijuna eura. Pripremamo i ostale faze nabave koje moraju ići uz dodatne planove sanacije. Radimo ono što možemo i smijemo prema propisima. Mi tu ne propuštamo ni dana", poručila je danas ministrica Vučković na konferenciji za novinare.

Rekla je da su radili jedino kako su mogli i smjeli, u vremenu i iznosima koji su bili rezultat istraživanja tržišta. Nakon što se nitko nije javio na prvi postupak javne nabave, provedene su dodatne konzultacije i provjere tvrdnji da je udio klora viši nego što su pokazivale analize koje su im bile na raspolaganju, navela je.

"Izvorišta voda nisu ugrožena"

Pripremljena je i dodatna nabava za količinu otpada pronađenu između dviju zgrada. "Tako da ide nova nabava, prethodno savjetovanje bit će idući tjedan, umjesto 3500 tona bit će 4500 tona, plus još 650 tona za količinu koja se nalazi između dviju zgrada", istaknula je Vučković.