Vláda schválila návrh ministerstva financií, ktorým sa DataCentrum, Finančné riaditeľstvo SR a Štátna pokladnica stanú priamo určenými prijímateľmi financií z Plánu obnovy a odolnosti. Cieľom je urýchliť realizáciu viacerých strategických projektov v oblasti digitalizácie, modernizácie štátnej IT infraštruktúry a rozvoja okamžitých platieb. Celková hodnota investícií dosiahne viac ako 17,3 milióna eur.

Článok pokračuje pod video reklamou

Schválený materiál reaguje na dlhodobo pretrvávajúci problém technologického zastarávania informačných systémov verejnej správy.

Súvisiaci článok

Pri riešení portálu slovensko.sk sa pracuje na druhej verzii expertnej správy