Aktyvus protestų dalyvis Andrejus Lobovas siekia, kad Kauno apygardos teismas panaikintų jam paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį dėl Jonavos rajono mero, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Mindaugo Sinkevičiaus ir kitų šios savivaldybės tarnautojų šmeižimo.

Balandžio 21 d. Kauno apylinkės teismas Kaišiadoryse A. Lobovą pripažino kaltu dėl šmeižimo ir kitų nusikaltimų bei skyrė jam dvejų metų laisvės apribojimo bausmę be intensyvios priežiūros.

Nuosprendis neįsiteisėjo, nes buvo apskųstas – paduotu apeliaciniu skundu A. Lobovas siekia išteisinimo dėl šmeižimo, o nepagarbą teismui prašo vertinti ne kaip nusikaltimą, o administracinį pažeidimą. Dėl likusių veikų jis prašo bylą nutraukti dėl mažareikšmiškumo.

Trečiadienį planuotas posėdis Kauno apygardos teisme šioje byloje neįvyko, kitas posėdis vyks rugsėjo 11 d.

A. Lobovas, 2024 m. socialiniame tinkle „Facebook“ apkaltino M. Sinkevičių ir kitus Jonavos savivaldybės darbuotojus sunkiais nusikaltimais, tai yra veikimu nusikalstamoje grupėje, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir vaikų grobimu.