Un livrator originar din Sri Lanka a fost agresat de un agent de pază în curtea Spitalului Clinic Județean de Urgență Arad, incidentul fiind surprins de camera de bord a mașinii sale. Poliția a deschis un dosar penal, iar firma de pază a anunțat declanșarea unei anchete disciplinare, anunță Agenția de presă Rador, care citează Radio Timișoara.
- articolul continuă mai jos -
Tânărul livrator oprise în curtea unității medicale pentru a prelua sau livra o comandă, în apropierea unui indicator de oprire interzisă, loc unde, potrivit martorilor, sunt parcate frecvent și alte autoturisme. Agentul de pază l-a luat la întrebări, iar conflictul a escaladat rapid.
Imaginile surprinse de camera video din mașină arată cum paznicul îl îmbrâncește pe livrator. După ce acesta scoate telefonul pentru a filma incidentul, agentul de pază îl lovește cu palma peste față.
Bărbatul a sunat imediat la 112, iar la fața locului au intervenit polițiștii.






