Vláda se dlouhodobě brání nařčení, že chce zasahovat do obsahu veřejnoprávních médií. Vládní poslanec Josef Nerušil z SPD dnes ale řekl, že právě k tomu by mělo dojít. Jeho slova ostře kritizuje opozice, vymezují se proti němu ale i zástupci vlády. „Evidentně žije na jiné planetě než my,“ říká ministr kultury Oto Klempíř.Pouze den poté, co vláda Andreje Babiše oznámila, jak bude vypadat její plán na změnu financování veřejnoprávních médií, z koaličních řad zazněl hlas směřující k ovlivňování obsahu České televize a Českého rozhlasu.
„Samozřejmě se chceme v dalším kroku dostat k nějaké širší diskuzi a také posílit kontrolní mechanismy, abychom kontrolovali nejenom finanční rovinu, ale i tu obsahovou,“ řekl ve vysílání Českého rozhlasu Plus poslanec SPD Josef Nerušil.
Vládní politici v čele s premiérem přitom dlouhodobě tvrdí, že
Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.
Jste předplatitel?








