Több mint 37-szeresére növelte bevételeit tavaly a CATL debreceni akkugyára, és a veszteség is csökkent, igaz, így is tetemes mínusz jött össze: 6,7 milliárd forintnak megfelelő euró.
Kilőttek 2025-ben a debreceni CATL bevételei, amely tavaly zárta az első teljes évét, amikor már valamiféle gyártás folyt az üzemben, bár a cellagyártás azóta sem indult be.A kínai érdekeltségű gyár 2025-ben 277 264 185 (kb. 97,2 milliárd forint) eurónyi bevételre tett szert, ami több mint 37-szerese a 2024-es 7 399 930 millió eurós (kb. 2,6 milliárd forintos) értéknek.A profit még így is messze van, jóllehet a 2024-es bődületes 28 943 861 eurós (10,1 milliárd forintos) veszteséget sikerült nagyjából harmadával 18 993 193 euróra (6,7 milliárd forintra) csökkenteni. Nem véletlen, hogy nem vesznek ki belőle osztalékot.Bár két éve, az első gyáregységek indulásakor az volt az ígéret, hogy tavalyra ezer főre nő a foglalkoztatottak száma, ennek csak a felét sikerült elérni, de az 553 dolgozó így is közel ötszöröse az előző évinek. Ennélfogva megugrottak a személyi jellegű kiadások, amire tavaly összesen 27 766 390 eurót (9,7 milliárd forintot) fordított a cég. https://hvg.hu/gazdasag/20260531_tarkanyi-zsolt-catl-akkugyar-debrecen-bovites






