"Katastrofa" - to słowo przewija się najczęściej w hiszpańskich mediach po tym, co pokazała ich reprezentacja. Na inaugurację mistrzostw świata zaledwie zremisowała w Atlancie z debiutującą na mundialu Republiką Zielonego Przylądka 0:0. "Hiszpania po raz kolejny stała się źródłem rozpaczy i żalu" - napisało po meczu "El Mundo".

Fot. REUTERS/Siphiwe Sibeko

Sensacja to za mało powiedziane. Hiszpanie - mistrzowie świata z 2010 r. i aktualni mistrzowie Europy - nie wygrali meczu z absolutnym mundialowym debiutantem. W poniedziałkowym starciu z Republiką Zielonego Przylądka drużyna Luisa de la Fuente biła głową w mur, oddała raptem siedem celnych strzałów i ostatecznie nie zdobyła ani jednej bramki. Remis 0:0 w kraju musiał zostać więc odebrany jak porażka. Co o nim piszą hiszpańskie media?

Zobacz wideo

"Hiszpania nie do poznania". W kraju wrze po pierwszym występie na mundialu