IZRAEL je objavio da je izraelska vojska u nedjelju napala ciljeve Hezbolaha u južnim predgrađima Bejruta nakon što je libanonska oružana skupina pucala na izraelski teritorij. Izraelska vojska ranije je objavila da je Hezbolah ispalio tri projektila prema zajednicama na sjeveru Izraela, nazvavši to očitim kršenjem primirja.

"IDF je sada napao terorističke ciljeve terorističke organizacije Hezbolah u četvrti Dahiyi u Bejrutu, odgovorivši tako na Hezbolahovu pucnjavu po izraelskom teritoriju", stoji u zajedničkoj izjavi premijera Benjamina Netanyahua i ministra obrane Israela Katza.

Hezbolah nije odmah komentirao izraelsko priopćenje, no grupa je priznala da je lansirala rakete i dronove prema izraelskim trupama u južnom Libanonu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bojazan od širenja sukoba