Ignalinos atominė elektrinė ruošiasi ko gero svarbiausiam uždarymo etapui – reaktorių šerdžių ardymui. RBMK tipo reaktorių, kurie laikomi galingiausiais, pasaulyje dar niekas nėra ardęs. Tokie reaktoriai stovi liūdnai pagarsėjusioje Čornobylio elektrinėje ir manoma, kad patirtis Lietuvoje vėliau galėtų būti pritaikyta ir Čornobylyje.
Kol ruošiami dokumentai pakartotiniam tarptautiniam konkursui, į reaktorių patalpas vis dar įmanoma patekti su ekskursijomis. „Viskas užpildyta kelios savaitės į priekį“, – sako mane po palengva ardomą ir pjaustomą elektrinę vedžiojanti gidė Milda Kiškytė.
O Visagino miestas tyliai audžia mintį startuoti su branduoliniu turizmu, nes iš elektrinės ekskursantų nauda nedidelė. Todėl planuojama čia prisivilioti branduolinės energetikos žinovus.
Pusė elektrinės įrenginių – jau supjaustyti
Tai jau bene ketvirtas mano vizitas atominiame monstre nuo jo uždarymo, ir kaskart randu vis daugiau supjaustytų agregatų. „Šitų administracinių pastatų jau nėra, jie nugriauti. O iš viso jau išardyta 45 procentai įrenginių“, – rodo į žemėlapį Jolita Mažeikienė, elektrinės atstovė.








