Statybų bendrovei „Autokausta“ nepavyko įrodyti, jog Kauno valdžia neteisėtai pasirinko įmonę „Infes“ statyti futbolo ir regbio maniežą Aleksote, netoli S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo.
Apeliacinis teismas birželio 11 dieną atmetė antroje vietoje likusios bendrovės „Autokausta“ skundą teigdamas, jog savivaldybė tinkamai vertino konkurso dalyvių pasiūlymus. Jis paliko nepakeistą Kauno apygardos teismo balandžio 3 dienos sprendimą.
„Teisėjų kolegija (...) konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas priėmė pagrįstą ir teisėtą sprendimą, kurį pakeisti ar panaikinti remiantis apeliacinio skundo argumentais nėra nei faktinio, nei teisinio pagrindo“, – nutarė Apeliacinis teismas.
„Autokausta“ teismui teigė, kad savivaldybė iš esmės leido „Infes“ pasibaigus konkursui pakeisti jos siūlomą statybos vadovą.
Kaip nurodė bendrovė, konkurso dalyvės turėjo pasiūlyti specialistą, kuris per penkerius metus būtų vadovavęs ne mažiau nei 8 mln. eurų vertės negyvenamųjų pastatų statyboms arba rekonstrukcijai. Tuo metu savivaldybė, pasak jos, nukrypo nuo konkurso sąlygų priimdama tik jo patirtį iš tų objektų, kurių statybos pradžia įregistruota informacinėje sistemoje „Infostatyba“, nors toks reikalavimas nebuvo aiškiai apibrėžtas.










