MICHEL PLATINI ponovno je pokrenuo pravnu bitku protiv FIFA-e i njezinog predsjednika Giannija Infantina. Bivši predsjednik UEFA-e podnio je kaznenu prijavu i građansku tužbu, tvrdeći da su optužbe protiv njega iz 2015. godine bile smišljene kako bi se uništila njegova kandidatura za čelno mjesto svjetske nogometne organizacije.
Kaznena prijava i tužba za odštetu
Kaznena prijava podnesena je francuskim sudovima, a njome se Infantina te dvojicu bivših visokih dužnosnika FIFA-e, Marca Villigera i Domenica Scalu, tereti za zlonamjerno pokretanje postupka. Platini smatra da je cijeli slučaj bio dio plana kojim ga se željelo spriječiti da postane predsjednik FIFA-e. U odvojenom građanskom postupku, Platini od FIFA-e traži financijsku odštetu. Njegovi odvjetnici navode kako su postupci i optužbe vezane uz spornu isplatu iz 2011. godine teško naštetili njegovoj karijeri i ugledu.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Kandidatura zaustavljena zbog isplate od dva milijuna franaka










