Kultūros ministrė Vaida Aleknavičienė dviem iškiliems Lietuvos kino kūrėjams – Aistei Žegulytei ir Andriui Blaževičiui – įteikė Kultūros ministerijos premijas už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.
„Lietuvos kinas išgyvena išskirtinio tarptautinio pripažinimo laikotarpį, ir Jūsų pasiekimai prestižiniuose pasaulio festivaliuose yra geriausias to įrodymas. Dėkoju už Jūsų talentą, unikalų kūrybinį braižą ir drąsą imtis sudėtingų temų, išsiskiriančių filosofine gelme bei socialiniu ir geopolitiniu jautrumu. Šios premijos yra pagarbos ženklas ir padėka už Lietuvos kultūros garsinimą ir prasmingą indėlį į pasaulinį kino meną“, – sako Kultūros ministrė V. Aleknavičienė.
Aistei Žegulytei premija įteikta už tarptautiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje 2025 m. lapkričio 20 d. pelnytą „Envision“ konkursinės programos geriausios režisūros apdovanojimą už filmą „Dulkės, kaulai ir stebuklai“ (angl. „Holy Destructors“).
Šiame dokumentiniame pasakojime derinami moksliniai faktai, filosofinės įžvalgos ir žmogaus pastangos išsaugoti atmintį bei rodoma, kaip žmonės stengiasi apsaugoti meno kūrinius, religines relikvijas ar net žmonių palaikus nuo natūralaus irimo proceso, nors pati gamta nuolat primena apie neišvengiamą kaitą.






