Reprezentanții sindicatului Dicasterial susțin că Ministerul Muncii a amânat pentru a doua oară consecutiv consultările cu sindicatele, motiv pentru care Federația Publisind a fost mandatată să demareze procedurile legale pentru intrarea în grevă.
„Ministerul Muncii a informat organizațiile sindicale din Justiție că nici consultările programate pentru această săptămână nu vor mai avea loc.
- articolul continuă mai jos -
Este a doua amânare consecutivă.
Mai mult, ministerul nu a putut comunica dacă și când aceste consultări vor fi reluate.







