Opozicija pavėluotu, bet teisingu sprendimu vadina socialdemokratų žingsnį iš koalicijos šalinti „aušriečius“ ir į ją kviesti demokratus.

Vis dėlto konservatorių ir liberalų lyderiai mano, kad iki 75 parlamentarų daugumos aptrupėti galinti valdančioji dauguma iki kadencijos pabaigos turės dažniau kliautis opozicijos parama.

„Tai yra pozityvus sprendimas valstybės požiūriu. Bet mes, kaip opozicija, stebėsime dabar naujos valdančiosios koalicijos formavimąsi. Akivaizdu, kad balsų skaičius bus mažesnis, tai reiškia, kad gali tekti dažniau atsiremti ir kalbėtis su opozicija“, – BNS šeštadienį sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vedlys Laurynas Kasčiūnas.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, jog valdantiesiems be „Nemuno aušros“ koalicijoje bus lengviau rasti palaikymą valstybei svarbiais klausimais.

Kita vertus, ji Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos parlamento frakciją vadino „opozicija pozicijoje“, kuri taip pat ne visuomet vieningai palaikė socdemų iniciatyvas.