Seime užstrigus idėjai visiškai uždrausti vienkartines elektronines cigaretes, siūlymo iniciatorius socialdemokratas Saulius Čaplinskas sako, kad projektą teiks dar vieną kartą bei šįkart jo nebeatsims.

„Kai tik bus surinktas atitinkamas palaikančių kolegų skaičius, jis privalės būti registruojamas. Matau, kad skaičius surinktas. Jis privalės būti registruotas, o toliau aš jo neatsiimsiu“, – LRT radijui trečiadienį sakė S. Čaplinskas.

Kaip rašė BNS, pirmąkart pataisas bandyta pateikti pernai spalį, tačiau jos buvo išbrauktos iš plenarinio posėdžio darbotvarkės. Šiemet balandį S. Čaplinsko siūlymas iš jos buvo pašalintas darkart.

Parlamentaro teigimu, jo buvo paprašyta atsiimti projektą motyvuojant tikėtinomis biudžeto netektimis iš surenkamų akcizų.

Tačiau jis pabrėžia, kad svarbiausi argumentai čia turi būti sveikata, o ne valstybės nesurinkti mokesčiai: „Vaikų sveikata yra nepalyginamai svarbiau už tuos kelis miljonus (eurų – BNS), kurių galbūt netektų biudžetas, nes sumažėtų vienkartinių tų vadinamų veipų.“