A második ciklusát töltő szerb államfőnek erre eleve csak az alkotmány módosításával lett volna lehetősége. Azt viszont nem zárta ki, hogy újból miniszterelnök lenne, ahogy államfővé válása előtt volt.

Kizárta Aleksandar Vucic szerb elnök annak lehetőségét, hogy mandátuma 2027-es lejárta után újabb cikluson át töltse be az államfői pozíciót. Vucic erről a Bloombergnek adott interjúban beszélt.A korábban Orbán Viktor volt magyar miniszterelnökkel szorosan együttműködő politikusnak a hatályos szerb alkotmány szerint nem is lenne lehetősége újrázni, mivel 2017 után 2022-ben is győzött az elnökválasztáson, így második ciklusát tölti. Ennyit enged a szerb alkotmány. https://hvg.hu/itthon/20260411_szerbia-alekszandar-vucsics-orban-viktor-valasztasA lapnak elsősorban külpolitikájáról és a szerb–kínai kapcsolatokról nyilatkozó politikus ugyanakkor arra kérdésre, hogy a miniszterelnöki posztra visszatérne-e, úgy felelt: „ez megtörténhet”, hiszen pártjának, a Szerb Haladó Pártnak szüksége lehet még a vezetésére. Vucic 2014-től 2017-ig volt miniszterelnök.A Szerbiában az újvidéki tragédia óta ki-kiújuló tömegdemonstrációknak állandó követelése Vucic lemondása, pártja azonban a közvélemény-kutatások szerint legalább 40 százalékos támogatottságot élvez, messze megelőzve a továbbra is bizonytalan, vezető nélküli, egyetemi hallgatók által vezetett mozgalmat – emlékeztetett a lap. https://hvg.hu/vilag/20260524_szerbia-alekszandar-vucsics-tuntetes-rendorseg-osszecsapas-videoNyitókép: AFP / Ammar Abd Rabbo