Į Prancūzijos uostą antradienį įplaukė naftos tanklaivis, kuris, kaip manoma, priklauso Rusijos šešėliniam laivynui ir kurį prancūzų karinis jūrų laivynas sulaikė dėl įtarimų plaukiojant su netikra vėliava, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas.
Tai jau ketvirtas nuo 2025 metų rugsėjo Prancūzijos dėl įtarimų priklausant šešėliniam laivynui sulaikytas laivas. Rusija vadinamąjį šešėlinį laivyną, kaip manoma, naudoja Vakarų sankcijoms apeiti.
Prancūzijos karinis jūrų laivynas, padedant britams, sekmadienio rytą tarptautiniuose vandenyse įlipo į laivą „Tagor“, kai jo kapitonas rusas atsisakė paklusti nurodymams, pranešė Prancūzijos pareigūnai.
Kremlius šį sulaikymą prilygino „tarptautiniam piratavimui“.
Antradienio rytą „Tagor“ įplaukė į Duarnenė įlanką Vakarų Prancūzijos Bretanės regione, pranešė AFP žurnalistas.















