|00:00
Sostinės Valakampių Valakupių gatvės atkarpoje diagiamas naujas 2–1 tipo eismo organizavimo sprendimas, kuriuo važiuojamoji dalis bus pertvarkyta taip, kad jos centrinė dalis būtų skirta automobiliams, o pakraščiuose būtų aiškiai pažymėtos bendros pėsčiųjų ir dviratininkų juostos, pranešė įmonė „Judu“.
Jos teigimu, tai pirmasis toks sprendimas Vilniaus mieste, kuriuo esamas gatvės plotis bus padalytas tarp automobilių ir dviratininkų bei pėsčiųjų, taip užtikrinant visų eismo dalyvių sklandų judėjimą.
„Nauju eismo organizavimu siekiame išlaikyti balansą važiuojamojoje dalyje, kuria lygiateisiškai dalinasi ir pažeidžiamiausi eismo dalyviai, ir automobiliai. Nauji pakeitimai reiškia, kad gatvėje bus pažymėta dviratininkams ir pėstiesiems skirta erdvė, o vairuotojai taip pat galės saugiai juos aplenkti“, – pranešime cituojamas „Judu“ Eismo valdymo ir organizavimo skyriaus vadovas Evaldas Morkūnas.
Anot E. Morkūno, įrengus naują ženklinimą, gatvių važiuojamosios dalies kraštuose bus pažymėtos dviračių ir pėsčiųjų juostos. Transporto priemonės judės centrine važiuojamosios dalies dalimi.






